Сб. Янв 16th, 2021

Журналіст, автор відеощоденника, повернувся додому без автомобіля, телефону, відеокамери і ноутбука, але живий.

Журналіст Ростислав Шапошников, який провів тиждень всередині «Іловайського котла» та ховався разом із солдатами в окопах від мінометних обстрілів і «Градів», зі своєю відеокамерою став свідком всього, що відбувалося в Іловайську – в місті, в який, не ховаючись, зайшли регулярні війська РФ, ідеться у програмі «Секретні матеріали». Журналіст повернувся додому без автомобіля, телефону, відеокамери і ноутбука, але живий.

У розпорядження «Секретних матеріалів» потрапив його відеощоденник — ексклюзивні зйомки з Іловайська з 24 по 31 серпня. В Іловайськ Ростислав вирушив на своєму «Ланосі». Він приїхав в місто, на той момент контрольоване українськими батальйонами і військовослужбовцями. Перед солдатами поставили задачу зачистити Іловайськ від озброєних бойовиків. Читайте також Батальйон «Донбас» організовує гарячу лінію для свідків боїв під Іловайськом Через кілька годин все кардинально змінилося. Ростислав виявився разом з бійцями всередині справжнього котла, коли на територію міста на танках і з важким озброєнням зайшли російські солдати.

 

«Поки в Києві йде парад, ми знаходимося тут на передовій і, як кажуть солдати, ми сидимо з голою сракою: ні техніки, ні нормального озброєння, ні людей», — каже журналіст. Це одне з перших відеозвернень Ростислава. Всю ніч їх позиції будуть обстрілювати з мінометів і «Градів». Після першої ночі в окопі журналіст зрозумів, що потрапив на справжню війну. «Дуже багато вбитих. Звичайно, це просто кошмар. Це не передати словами, ми всю ніч просиділи в окопі. Чули, як машина вибухала і горіла. Слава Богу, що ми живі залишилися після цієї ночі», — розповідає Ростислав.

Там же, в окопах і оточенні, Ростислав осягав військову науку, а бійці показували докази того, що Іловайськ оточили не сепаратисти, а російська армія. Разом із добровольцями з батальйонів хлопець жахався методами ведення неоголошеної війни і розповідав, як досвідчені воїни носили з собою ікони і зізнавалися, що навіть в Афгані так не воювали. Що буде з ними та Іловайськом, солдати дізнавалися з Інтернету і телевізійних випусків. В окопах бійці читали новини, а вечорами дивилися телевізор і дізнавалися, що Путін відхрестився від солдатів, яких послав в Україну як гарматне м’ясо. Секретні матеріали: як виживали українські бійці в «Іловайському котлі» Але всі чекали, коли зможуть вийти з «Іловайського котла».

Коли прийняли рішення про виведення колони з Іловайська, Ростислава посадили в броньований «Фольксваген». По дорозі їх машина, як і вся інша колона, потрапила під обстріл. Його врятувало те, що автомобіль був броньований і замикав колону. Згодом він дізнається, що більша частина військовослужбовців та добровольців не виживуть в «мирному коридорі Путіна», сам Ростислав встиг сховатися в лісосмузі. Читайте також Генпрокурор невдовзі назве винних у жертвах в «Іловайському котлі» – Яценюк Майже добу він пробув в «зеленці», а потім спробував дістатися до блокпоста Нацгвардії. Згодом журналіст був переданий разом з іншими військовополоненими Червоному хресту.

«Секретні матеріали» зустрілися з ним у Києві. Серпень 2014 Ростислав запам’ятає на все життя. Вибравшись живим з «Іловайського котла», він розуміє, що опинився не на війні, а в тирі як мішень. «Я бачив своїми очима, як ми їдемо і на полі стоїть техніка, дуже серйозна техніка, це і міномети, і гармати, які просто нас розстрілювали, як у тирі. Тобто, це не була війна, це не був бій. Це був просто розстріл в тирі. Не було ні одного шансу вибратися звідти живими в тому складі», — згадує журналіст.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *